کد مطلب : 15841
تاریخ ثبت : 1397/09/21 13:40
نجار:
سالانه 200 هزار واحد مسکونی نوسازی می‌شود

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از نوسازی 2 میلیون واحد مسکن روستایی طی سالیان اخیر خبر داد و گفت: سالانه نوسازی 200 هزار واحد مسکونی روستایی در دستور کار ستاد بازآفرینی قرار دارد
 اسماعیل نجار صبح امروز در دوازدهمین جلسه بازآفرینی شهری که در استانداری لرستان برگزار شد، اظهار کرد: بازآفرینی شهری اقدامی ارزشمند، سخت و طاقت‌فرسا بوده که مورد توجه دولت قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: ایران کشوری حادثه‌خیز است و در اغلب حوادث مشاهده شده که بیشترین آسیب‌ها در نقاط فرسوده و سکونت‌گاه‌های غیررسمی اتفاق افتاده است.

رئیس مدیریت بحران کشور از نوسازی 2 میلیون واحد مسکن روستایی طی سالیان اخیر خبر داد و گفت: سالانه نوسازی 200 هزار واحد مسکونی روستایی در دستور کار ستاد بازآفرینی قرار دارد.

نجار با بیان اینکه در مناطقی که بازآفرینی انجام شده کمترین آسیب و خسارت‌ها را شاهدیم، گفت: به‌طور نمونه بازسازی‌های اخیر واحدهای مسکونی در سر پل ذهاب و همچنین هجدک کرمان مانع از آسیب‌دیدن افراد در کانون زلزله شد.

وی تصریح کرد: بسیاری از نقاط شهری متأسفانه در معرض سیل، زلزله و حوادث طبیعی دیگر قرار دارد و لذا بازآفرینی از نظر اجرایی و مسائلی همچون اجتماعی و حقوقی سخت است.

رئیس مدیریت بحران کشور تغییر را همواره دشوار دانست و افزود: در مناطقی که مورد هدف بازآفرینی هستند بایستی زیرساخت‌ها مجدد اجرا و عملیاتی شود، ضمن اینکه بایستی مردم را توجیه نمود که چه اقدام بزرگی در حال انجام است.

وی با بیان اینکه در کنار سیمان، ایمان نیز نیاز است، ادامه داد: چرا بایستی بیمارستان اسلام‌آباد کرمانشاه که در دولت حاضر نیز ساخته شده در زلزله کرمانشاه آسیب ببیند؟ آیا منابعی هزینه نشده بود و یا اینکه وقت و مدیریت و مصالح به کار گرفته نشده بود، پس چرا قابل استفاده نبود.

نجار بیان داشت: در سر پل ذهاب و در سخت‌ترین منطقه زلزله ساختمانی را داریم که حتی شیشه آن نشکست، اما در کنار آن، ساختمان نوسازی بود که همانند موم پائین ریخته و جان افراد را به خطر انداخته بود.

رئیس مدیریت بحران کشور با تأکید بر اینکه اگر بسازیم بایستی درست و دقیق بسازیم، افزود: امروز دنیا خود را در برابر حوادث با به‌کارگیری علم و خرد و اندیشه مقاوم کرده و لذا ما نیز بایستی این رویه را در پیش بگیریم.
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید