کد مطلب : 15830
تاریخ ثبت : 1397/09/19 13:35
تابش :
مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی به 41 درصد افزایش یافت

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: با ساخت و بازسازی 2 میلیون و 200 هزار واحد مسکونی در روستاها میزان مقاوم سازی روستاها از هفت درصد در سال 84 به 41 درصد در سال جاری افزایش یافته است
«علیرضا تابش» روز دوشنبه در نشست رییس جمهوری با معاونان و مدیران وزارت راه و شهرسازی در محل این وزارتخانه، افزود: بنیاد مسکن در بخش تولید مسکن شهری موفق به ساخت و بازسازی 528 هزار واحد مسکونی شده است.

*بازسازی بیش از یک میلیون واحد مسکونی
رئیس بنیاد مسکن خاطرنشان ساخت: این بنیاد تاکنون بیش از یک میلیون و 500 واحد مسکونی را بازسازی کرده که آخرین آن مربوط به زلزله کرمانشاه بوده است.

به گفته تابش، پس از زلزله کرمانشاه 36 هزار واحد احداث و 55 هزار واحد تعمیر شده است و اکنون پیشرفت بازسازی روستاها به 93 درصد و پیشرفت فیزیکی بازسازی شهرها به 67 درصد رسیده است.

رئیس بنیاد مسکن درباره زمان پایان بازسازی روستاها در زلزله کرمانشاه، گفت: بازسازی روستاهای این منطقه در ماه جاری (آذر) یا ماه آینده (دی) به پایان می رسد.

وی ادامه داد: بازسازی 12 هزار واحد مسکونی واقع در مرکز ثقل زلزله در آبان ماه به پایان رسیده است، اما در صورت احتساب مقاوم سازی واحدهای مسکونی نزدیک به کانون زلزله که شهر کرمانشاه را نیز در بر می گیرد، شمار واحدهای نیازمند به بازسازی به 25 هزار واحد می رسد که بازسازی آنها تا بهار سال آینده پایان می یابد.
وی درباره طرح های جدید برنامه مسکن شهری نیز گفت: ساخت 31 هزار واحد مسکونی با اعتبار حدود 765 میلیارد تومان با استفاده از تسهیلات بانکی در دستور کار بنیاد مسکن قرار دارد.

تابش درباره ساخت پروژه های مصوب در سفر رهبر معظم انقلاب نیز گفت: این پروژه ها اغلب به پایان رسیده است.

وی افزود: 97 درصد واحدهای مسکن مهر به مرحله نازک کاری رسیده اند و دفترچه تسهیلات نیز به متقاضیان تحویل داده شده است.
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید